
Kodėl turėtume domėtis tokiais tyrimais? "Todėl, kad tai gali tiesiogai įtakoti Jūsų produktų ir paslaugų rinkodarą, štai kodėl!", - atsako straipsnio autorius ir aprašo vieną rinkodaros B2B (verslas verslui) pavyzdį.
Suprantama, taikydamiesi į konkretų rinkos segmentą, privalome žinoti ir suprasti ten dirbančių žmonių lūkesčius, svajones, emocijas. Kitaip mūsų rinkodara nebus veiksni. Natūralu, kad reklama, apeliuojanti į nepriklausomybę nesudomins aistringų ar šeimyniškų žmonių.
Savo pavyzdyje Warrilow & Co. reziumuoja, kad įgyvendintos programos rezultatai viršijo FedEx® lūkesčius būtent dėl to, kad pastarieji gerai išsiaiškino savo klientų charakteringus bruožus.
JAV - toli, ir situacija ten visiškai kitokia. Ko galėtume iš viso šito pasimokyti mes? Siūlau tiesiog atsakyti į šiuos klausimus:
- Kas Jus skatina ar paskatintų imtis nuosavo verslo?
- Kaip Jūs manote, kodėl būtent apgyvendinimo, gamybos ir mažmeninės prekybos sektorių atstovus labiau skatina aistra, nei nepriklausomybė?
- Galų gale, kokiomis savybėmis turi pasižymėti žmogus, sudarantis apklausų klausimynus?
4 komentarai:
Aistra - kam? Tada lengviau atsakyti (ekstrapoliuoti) šia tema... :)
Kol kas radau tokį paaiškinimą - aistra užsiimti tuo, ką mėgsti ir daryti taip, kaip pats supranti. Kitaip tariant - laisva kūryba... Na, tai vis viena siejasi ir su nepriklausomybe, neįmanoma nubrėžti griežtos ribos...
P.S. - negaliu balsuoti, nes ten nėra tokio atsakymo varianto kaip "nemoku valdiškai dirbti" :))
Aistra ir nepriklausomybės jausmas... tiksliau nepriklausomybės iliuzija. Statistika apie bankrotus puikiai iliustruoja tai. Reikia tikrai "kieto" stuburo, kad išlaikyti įmonę, ką jau kalbėti apie kilimą aukštumas. "Verslo mitas" arba "E-Myth" Michael E. Gerber yra išleista ir lietuviškai - siūlau pavartyti ar panaršyti http://www.e-myth.com/ dar prieš imantis verslo.
Jausmai - tai mano manymu viena iš svarbiausių gyvenimo dalių už kurią mokame didelę kainą... Ką darysi - "geri" dalykai brangiai kainuoja. Juk neįkūręs įmonės ir nepabandęs grauši save likusį gyvenimą, na o kad ir bankrutavęs - turėsi daug patirties, patirtų jausmų ir anūkams ką papasakoti :)
Ačiū Arvydai ir Kęstuti už vertingus komentarus.
Mikro apklausos 'rinkoje' "Kas paskatintų Jus imtis nuosavo verslo?" rezultatai:
---------------------
72% - Iššūkis
63% - Nepriklausomybė
45% - Daugiau pinigų
po 36%:
- Laisvas darbo grafikas
- Aistra
- Negaliu rasti tinkamai apmokamo darbo
27% - Darbo ir šeimyninio gyvenimo pusiausvyra
9% - Šeimos verslas
---------------------
Taigi, mes daugiau dėmesio skiriame iššūkiams, nei šeimos santykiams. Kitaip sakant, mes - individualistai. Ar ne taip?
Idomus klausimas "kokiomis savybėmis turi pasižymėti žmogus, sudarantis apklausų klausimynus?"
Turbut jis turi moketi matyti savo klausimus kito zmogaus akimis. Gal pedagogiskas? Tas kuris vadovelius raso.
Rašyti komentarą